عناوین مقاله: 1- چگونه پوستی جوان و شاداب داشته باشیم

                      2- مراقبت کامل از مو

                      3- همیشه ظاهری آراسته ،سالم و جوان داشته باشیم:

                      4- همه چیز درباره لنز زیبایی و طبی رنگی

چگونه پوستی جوان و شاداب داشته باشیم :

مقاله های بی شماری برای جوان ماندن و جوان نگه داشتن پوست نوشته شده اما خیلیها دور از واقعیت است.

ما در اینجا مهمترین ترفند های جوان نگه داشتن انواع پوست را جمع آوری کرده ایم.

پوست های چرب  در پوست های چرب چند مشکل وجود دارد که با رعایت نکات ساده ای قابل حل است. اولین مشکل پوست های چرب روزنه های باز پوست است که ظاهر بد به پوست داده و عامل نفوذ کثیفی ها به پوست و ایجاد جوش و دانه های سیاه و دانه های چربی روی پوست میباشد.برای برطرف کردن این مشکل باید :

1-     پوست را با آب گرم و صابون حد اقل در شبانه روز 2بار شست و شو دهید. به ویژه خانم هایی که آرایش میکنند باید حتما شبها قبل از خواب و صبح صورت خود را با آب گرم و صابون بشویند تا چربی های اضافه و کثیفی های پوست پاک شده و پوست اجازه تنفس داشته باشد.

2-     یک روش دیگر برای پاکسازی منافذ پوست بخار دادن پوست است. بخار با دمکرده بابونه میتواند بسیار مفید باشد.

3-     بعد از شست و شوی پوست با آب گرم و صابون در آخر پوست را با آب سرد آبکشید کنید. این کار باعث بسته شدن روزنه های پوست میشود. آب سرد و یخ بهترین ها برای بستن روزنه های باز پوست است. پست هربار که صورت را بآآب گرم شست و شو دادید با آب سرد هم آبکشی کنید.

4-     هفته ای یک بار از اسکراب یا محلول یا لوسیون های شست و شوی صورت استفاده کنید. بسته به میزان چرب بودن پوست میتوانید این استفاده را کمتر یا بیشتر کنید. استفاده از این محلول ها جای جوش و معایب پوست هم به مرور زمان از بین میبرد.( مشاهده بهترین محصولات پاکسازی پوست دنیا)

5-     هنگام خارج شدن از منزل حتما از کرم ضد آفتاب بدون چربی استفاده کنید چرا که آفتاب نیز میتواند باعث تعرق پوست و باز شدن روزنه های آن شود. (مشاهده بهترین ضد آفتاب های بدون چربی)

مشکل دیگر پوست های چرب استفاده از لوازم آرایش مناسب آنهاست. آرایش روی پوست های چرب خیلی سریع تر از پوست های خشک به هم میریزد. حالت براق پوست های چرب با خیلی کرم ها چند برابر میشود و همچنین گاهی کرم های سنگین روی پوست های چرب موجب عدم تنفس پوست و تعرق زیاد آن میشود. کرم های آرایشی که این افراد استفاده میکنند باید خصوصیات زیر را داشته باشد.

1-     حتما از کرم پودر های فاقد چربی(اویل فری) استفاده کنید. کلمه oil free باید حتما روی کرم پودر نوشته شده باشد و اگر نوشته نشده بود به گفته فروشنده اکتفا نکنید. تنها کرمی که روی آن کلمه oil free نوشته نشده اما قابل استفاده این افراد هست کرم های با بیس آب و کرم های گیاهی است. برای مثال برندهای دی ام جی ام و دیانا آف لندن این ویژگی را دارند.

2-     سبک بودن ویژگی دیگری هست که کرم های این افراد باید داشته باشد. حتی اگر پوستتان معایب زیادی دارد نباید از فون های سنگین و کرم پودر های گریم قوی استفاده کنید. در این میان هم باز یک استثنا وجود دارد و آن برندهای با بیس آب و گیاهی هست که ممکن هست کاور عالی داشته باشند و برای گریم هم مناسب باشند اما سنگین نیستند مثل کرم گریم واندرتاچ دی ام جی ام که با بیس آب و مواد گیاهی باوجود کاور بالا سبک است.

3-     اگر میخواهید آرایش بهتری داشته باشید و صورتتان براق به نظر نرسد از کرم های مات استفاده کنید. مات بودن هم باید روی بسته کرم پودر نوشته شده باشد و باز هم به گفته فروشنده اکتفا نکنید. اگر از سایت های معتبر خرید میکنید اگر در توضیحات محصول مات بودن وجود داشته باشد میتوانید اطمینان داشته باشید که روی بسته نیز نوشته شده است.

پوست های خشک     

پوستهای خشک مشکلات دیگری دارند. از جمله کمبود رطوبت و آب کافی در پوست ، شل شدن پوست, چروک شدن و پیری زودرس. با رعایت نکات زیر از ایجاد این مشکلات جلوگیری کنید:

1-     علت اصلی خشکی پوست عدم وجود آب کافی در بدن است و بهترین راه مقابله با این امر خوردن مقادیر زیاد آب در طول شبانه روز میباشد. این آب میتواند از نوشیدن خود آب یا خوردن میوه های آبدار و سبزیجات و ... به دست آید. اگر میل زیادی به خوردن آب ندارید میتوانید در تابستان هندوانه را جایگزین کنید.

2-     خیارو لیموتازه یک آبرسان و شفاف کننده عالی برای پوست میباشد. هرهنگام که وقت کردید این میوه هارا روی پوست خود به صورت حلقه ای یا ماسک استفاده کنید نتیجه عالی به شما خواهد داد.

3-     پوست های خشک نباید از استیک ها و کاور های ماتیکی استفاده کنند , همچنین پنکیک های سنگی یا دوکاره نیز مناسب این پوستها نیست. حتی موس صورت هم به این افراد پیشنهاد نمیشودکرم پودر های حاوی آبرسان وکرم پودر های لیفتینگ(ضدچروک) با سفت کردن پوست ، آبرسانی و خاصیت ضد چروک مناسب پوست های خشک است.

4-     استفاده از یک کرم مرطوب کننده یا لوسیون صورت خوب در آبرسانی سریع پوست به شما بسیار کمک خواهد کرد.

پوست های مختلط (چند قسمتی) 

به چه پوست هایی مختلط میگویند؟ به پوستهایی که در قسمت بینی و چانه و پیشانی چرب و در قسمت گونه ها خشک هستند.

برای مراقبت از این نوع پوست باید با هر قسمت پوست به طور جداگانه رفتار کرد. توضیحات بالا برای پوست های چرب برای قسمتهای چرب و توضیحات برای پوست های خشک برای قسمت های خشک پوست رعایت شود

بخار دادن برای پوست های مختلط بسیار مفید میباشد و میتواند جایگزین عالی به جای اسکراب های صورت باشد. استفاده از اسکراب و محلول های پاکسازی خوب روی قسمتهای چرب به متعادل شدن چربی پوست این افراد بسیار کمک خواهد کرد.

در قسمتهای خشک این نوع پوست نیز باید از یک مرطوب کننده خوب استفاده شود. برای میکاپ و آرایش این نوع پوست باید ابتدا در قسمت های خشک کرم مرطوب کننده استفاده شود و سپس از کرم پودر اویل فری (فاقد چربی)  برای کل پوست استفاده شود. کرم پودر فاقد چربی منهتن به دلیل سبک بودن یکی از کرمهایی است که برای این افراد مناسب میباشد.

پوست های حساس

پوستی که در برابر بسیاری از عوامل از جمله آفتاب و مواد شیمیایی به سرعت از خود واکنش نشان داده و پوست پوست یا لک یا ملتهب شود پوست حساس نامیده میشود. در زیر اوامل ایجاد حساسیت و روش جلوگیری از آن آمده است:  

1-     مهمترین عامل: آفتاب. بسیاری از پوست ها به خصوص پوست های خیلی روشن به آفتاب حساس هستند و در برابر آن دچار لک و التهاب و حتی چین و چروک میشوند . این مشکل با استفاده از یک کرم ضد آفتاب خوب با spf 50به بالا قابل حل است.

2-     استفاده از مواد شوینده نامناسب: بهترین صابون و مواد شوینده برای پوست های حساس لوازم بهداشتی مربوط به کودکان است که کمترین مواد شیمیایی را دارند.

3-     حساسیت در اثر لوازم آرایش: افرادی که پوست های حساس دارند باید در انتخاب لوازم آرایشی بسیار دقت کنند. لوازم آرایشی با مجوز دارویی و با بیس گیاهی و آب بهترین گزینه ها برای این افراد است. برند دی ام جی ام , دیانا آف لندن از این نوع هستند.

4-     همیشه پوست را مرطوب نگه دارید. استفاده زیاد از مرطوب کننده های ملایم و استاندارد موجب کاهش حساسیت و التهاب پوست میشود.

5-     از ماسک های میوه با تست استفاده کنید. گاهی پوست ها به این ماسک ها واکنش نشان میدهند. اگر پوست حساس شما دارای دانه های سیاه یا چربی است برای پاک کردن آن هر ماسکی مناسب شما نیست. ماسک میوه ردیست از بهترین گزینه ها برای شماست.

 

مراقبت کامل از مو:

امروزه به دلیل استفاده زیاد از رنگ موهای شیمیایی و پودر های دکلره و حرارت زیان آور و شدید به مو برای استایل های مختلف موهمچنین استفاده از تافت و ژل و حالت دهنده های نامناسب موهای اغلب افراد به ویژه خانوم ها دچار آسیب های جدی است که ما در اینجا شما را برای بازگرداندن کیفیت قبلی مو و هنچنین سالم و با طراوت نگاه داشتن مو راهنمایی میکنیم.

برای بازسازی مجدد موها دوکار عمده لازم است

1-     حذف عوامل مضر برای مو             2- تقویت موهای آسیب دیده با روش های استاندارد

◘ اولین کار و مهمترین کار برای بازسازی موهای آسیب دیده این است که تمام عوامل بالا که گفته شد برای مو بسیار مضر هستند بررسی شود. باید جایگزین رنگ مو شیمیایی از رنگ مو با کمترین آمونیاک و حاوی روغن های مفید از جمله روغن میونه استفاده کنید. در این میان رنگ موی آی ان جی از بهترین رنگ مو هاست که کمترین آسیب را به موهای شما میرساند. دوم اینکه سعی کنید از پودر دکلره استفاده نکنید و اگر اصرار بر این کار دارید جایگزین پودر از کرم دکلره خوب استفاده کنید.

در مورد لوازم برقی مربوط به مو از حرارت ملایم آن استفاده کنید. اگر نیاز به راهنمایی برای خرید لوازم برقی از جمله سشوار و اتو مو و ... دارید به این صفحه مراجعه کنید و سوال خود را در پشتیبانی آنلاین مطرح کنید. برای حالت دادن و استایل موها از مواد حالت دهنده استاندارد دارای لیبل و تاریخ استفاده کنید. در زمینه حالت دهنده های مو میتوانید از برند ردیست استفاده کنید که کمترین آسیب را به مو وارد کرده و دارای لیبل مجوز بهداشت و تاریخ نیز میباشد.
◘قدم بعدی تقویت موهاست که با استفاده از شامپو، ماسک داخل حمام ، کرم یا اسپری یا سرم بعد از حمام مناسب و با کیفیت قابل اجراست. شامپوهای دارای کمترین مواد شیمیایی همانند شامپو ترسمه مناسب موی خودتان گزینه خوبی است. استفاده از ماسک مو برای جلوگیری از خرد شدن و خشک شدن و همچنین تقویت موهای دکلره شده الزامی است. بهترین ترمیم کننده برای موهای آسیب دیده دو ماده آرگان و کراتین است. تصور مردم به دلیل کراتینه های غیر استاندارد در سالن های آرایش از کراتین بسیار تصور بدی شده است اما واقعیت این است که کراتین یک ماده بازسازی کننده عالی برای مو است . شامپو و ماسک مو ، سرم های دارای کراتین و کلا محصولات دارای کراتین برای بازسازی موهای آسیب دیده لخت و یا موهای حالت داری که دوست دارند لخت شود مناسب است چرا که کراتین موها را لخت میکند. در این میان کراتین خالص موثرترین و سریع ترین وبهترین گزینه برای تقویت موهاست . روغن کراتین خالص دارای مجوز بهداشت همانند روغن کراتین ردیست برای استفاده بعد از حمام بر روی موهای مرطوب مناسب است. کراتین با حرارت جذب میشود پس بعد از ماساژ روغن کراتین روی مو باید سشوار کنید.

برخلاف کراتین که برای موهای فر به دلیل از دست دادن حالت فر مو مناسب نیست آرگان مناسب برای ترمیم انواع موهاست. قوی ترین ترمیم کننده مو عصاره خالص آرگان است. آرگان یک گیاه مراکشی است که عصاره خالص آن بهترین ترمیم کننده و تقویت کننده موهای آسیب دیده است. آرگان هم میتواند به صورت ماسک مو آرگان ، شامپو آرگان و کلا محصولات دارای آرگان استفاده شود میتوان از روغن خالص آرگان هم استفاده کرد که بهترین و سریع ترین نتیجه را خواهد داد.

 

                    همیشه ظاهری آراسته سالم و جوان داشته باشیم:

یکی از دغدغه های امروز خانوم ها آراسته بودن و جوان ماندن چهره آنهاست. برای اینکار دست به جراحی های پر هزینه و پرخطر میزنند که اغلب بعد از مدتی پشیمانی به همراه خواهد داشت. بهتر است از همین حالا شروع به حفظ سلامت و زیبایی خود کنیم تا نیاز به جراحی های مختلف نداشته باشیم. نکات زیر را فراموش نکنید:

1-     هر لوازم آرایشی استفاده نکیند. در انتخاب برند لوازم آرایشی دقت کنید وبه دلیل ارزان بودن برندی را انتخاب نکنید.

2-     برای آرایش دور چشم حتما از کانسیلر های دور چشم استفاده کنید. این کار چروک شدن و سیاهیبه دور چشم را بسیار کند میکند.

3-     به جای کاشت مژه یا استفاده از مژه مصنوعی و استفاده از ریمل های ابرو نامناسب و کمی به مژه و ابروهایتان اهمیت دهید. از کرم های تقویت کننده مژه و ابرو استاندارد استفاده کنید تا مژه ها وابروهایتان حجم مورد نظرتان را به مرور به دست آورد. برای ریمل های چشم هم از ریمل های با کیفیت استفاده کنید تا ریزش مژه پیدا نکنید. به هیچ عنوان از دست فروش ها و مغازه های نامعتبر ریمل تهیه نکنید چرا که ریمل های تقلبی بسیار بیشتر از ریمل های خوب است.

4-     به جای کاشت ناخن که امروزه بسیار هزینه ها و وقت ها در سالن های آرایش صرف این کار میشود ناخن های طبیعی وزیبای خودتان را تقویت کنید و به ناخن های خودتان اهمیت دهید. برای بلند شدن ناخن ها از تقویت کننده ناخن استفاده کنید. از لاک های استاندارد و برند خوب لاک استفاده کنید تا ناخن ها آسیب نبینند. با خریداری یک ست مانیکور و پدیکور تمام کارهای آرایشگر را خودتان در منزل انجام دهید که هم صرفه جویی در وقت و هزینه شود و هم به سلیقه خودتان طراحی کنید.

5-     همیشه معطر باشید. از اسپری های بدن (بادی اسپلش) برای خوش بو شدن و آبرسانی پوست استفاده کنید. برای لطافت پوست و جلوگیری از موهای زیر پوستی از لوسیون های بدن استفاده کنید. اینها به شما ظاهر مرافبت شده ، پوست لطیف و با طراوت ، و جذابیت میبخشد.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

همه چیز درباره لنزهای زیبایی و طبی رنگی:

استفاده از لنزهای زیبایی و طبی رنگی اگر با مراقبت و رعایت نکات بهداشتی باشد هیچ مشکلی برای چشم به وجود نخواهد آورد. چه بسیار افرادی سالها از لنز رنگی استفاده میکنند و هیچ مشکلی برای چشمهایشان به وجود نمی آید ولی افرادی هم هستند که با یک بار استفاده دچار عفونت های چشمی شده اند.

1-     تهیه لنز باید حتما از مراکز معتبر و نمایندگی های فروش لنز باشد. مدنگار یکی از نماینده های رسمی شرکت هایی از جمله دامون طب پارس برای فروش لنزهای رنگی و طبی میباشد که میتوانید با خیال راحت از این مرکز لنز تهیه کنید .

2-     از برندهای معتبر و استاندارد لنز انتخاب کنید. برخی از برندهای معتبر لنز در زیر آمده که با کلیک روی هر کدام میتوانید اطلاعات و مشخصات رنگهای مختلف آن برند را مشاهده کنید.

لنز رنگی    سولوتیکا   -   آناستازیا    -   بلا -   دسیو   -   سولکو     -    ماکسیما  -   فرشلوک    -   آرین

3-     مایع لنز استاندارد و دارای مجوز استفاده کنید. به تاریخ انقضای مایع لنز و لنز توجه نمایید. در هربار استفاده از لنز باید حتما لنز با مایع لنز شست و شو و مایع لنز آن تعویض شود.

4-     میزان استفاده شما از لنز معادل استاندارد آن لنز باشد. برای مثال لنزهای روزانه (یکبار مصرف) را چند بار استفاده نکنید و لنزهای فصلی را یک فصل استفاده کنید. یک فصل برای کسانی که هرروز استفاده نمیکنند میتواند دوماه افزایش یابد.

5-     هنگام گذاشتن و درآوردن لنز از چشم حتما دستها و زیر ناخن هایتان را خوب بشویید.

6-     طریقه درست گذاشتن و درآوردن لنز را مشاهده کنید تا چشمها یا لنز شما آسیب نبیند.

مشاهده ویدئو های مربوط به لنز

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 


نماد اعتماد الکترونیکی

با تخفیف خریداری کنید ...